Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набрав чинності Закон про електронний обіг документів у кримінальному процесі

Реклама

16 червня набрав чинності Закон № 1498-IX "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування". Документ було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 15 червня.

Закон вводиться в дію через шість місяців із дня його опублікування.

Нагадаємо, зазначений законопроект подав на розгляд до Верховної Ради Президент і визначив його як невідкладний.

Документом доповнено Кримінальний процесуальний кодекс положеннями, якими закріплено правові основи використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування в діяльності учасників кримінального провадження.

Згідно із Законом інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування - це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.

Визначено, що слідчий, дізнавач, прокурор, слідчий суддя, суд, а також захисник (за його згодою) використовують, а інші учасники кримінального провадження можуть використовувати інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування під час реалізації своїх повноважень, прав та інтересів, передбачених цим Кодексом, за умов та в порядку, що визначені положенням про таку систему.

Матеріали досудового розслідування, що містяться в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування, передаються, їх копії чи примірники надаються в електронній формі, а за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду, які їх передають чи надають, - у паперовій формі.

Документи, підписані, погоджені в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування з використанням кваліфікованого електронного підпису, їх примірники в електронній та паперовій формі визнаються оригіналами документів.

Автоматизуйте свою договірну роботу з новим функціоналом LIGA360. Інструмент Contractum проаналізує текст ваших договорів, оцінить надійність сторін-підписантів і проінформує про наближення дат при виконанні умов договору. Встигніть першими отримати тест за посиланням.

Читайте також:

Раді рекомендують врегулювати процес переходу до е-паспортів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини