Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Законопроект про право адвокатів на травматичну зброю рекомендовано до прийняття за основу

Реклама

Національна асоціація адвокатів України в цілому схвалює законопроект № 4612 «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності» та підтримує його прийняття за основу в першому читанні.

Про це розповів Секретар РАУ Ігор Колесников на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики, йдеться в повідомленні прес-служби НААУ.

Законопроект передбачає надання права адвокатам на придбання, зберігання, носіння та застосування засобів активної оборони вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тобто травматичної зброї.

Документ вже отримав позитивний висновок бюджетного Комітету ВР, Мінфіну, Мін'юсту, Інституту законодавства Верховної Ради та НААУ.

Профільний комітет ВР рекомендує прийняти законопроект у першому читанні за основу.

«НААУ підтримує законопроект № 4612, але просить надати можливість спільно попрацювати саме з питання доопрацювання положень цього законопроекту, щоб ми отримали дійсно гарний продукт - не тільки право, а робочу норму, яка призведе не до того, щоб адвокати використовували травматичну зброю, а щоб в суспільстві була культура поводження зі зброєю і неможливість ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами», - підкреслив Ігор Колесников.

Під час доопрацювання, за словами пана Колесникова, у документі необхідно уточнити порядок припинення права на носіння травматичної зброї для адвокатів, які притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а також передбачити можливість поширити таке право і на травматичну зброю іноземного виробництва.

Саме ототожнення адвокатів з клієнтами НААУ вважає головною причиною скоєння проти адвокатів незаконних дій і пропонує встановити відповідальність за це на законодавчому рівні.

НААУ вважає, що 85 % фактів порушень професійних прав і гарантій адвокатської діяльності сталися через здійснення адвокатами професійних обов'язків.

Як адвокату НААУ ефективно стежити за законодавчими новаціями? З цифровим рішенням LIGA360: Адвокат НААУ. Тут є повна актуальна база законодавства, консультації, аналітика та коментарі у різноманітних ситуаціях роботи адвоката. Замовляйте рішення прямо сьогодні.

Читайте також:

Адвокатам хочуть дозволити застосовувати травматичну зброю

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини