Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Режим тримання під вартою має враховувати стан здоров’я ув’язненого: ЄСПЛ

Реклама

Медичні потреби ув'язненої особи повинні враховуватися відповідною узгодженою терапевтичною стратегією, яка здатна належним чином реагувати на такі потреби.

Відповідне рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Епуре проти Румунії» (№ 73731/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Куліца Епуре, який страждав від епілепсії і мав діагноз легка та помірна розумова відсталість, був засуджений за зґвалтування і з 2014 року відбував покарання до 8 років обмеження волі. Протягом цього часу до нього був застосований найсуворіший режим ув'язнення у в'язницях.

Умови тримання в одній з установ протягом двох з половиною років стали підставою для звернення Епуре до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, скаржився на те, що застосований до нього тюремний режим був несумісним з його психічним станом. Він не отримував належної медичної допомоги для свого психічного захворювання. Також йому не був наданий помічник для особистого догляду на постійній основі, як цього вимагав його стан здоров'я.

Суд у Страсбурзі, оцінивши обставини справи, констатував порушення конвенційних гарантій у зв'язку з нездатністю органів влади впровадити та забезпечити узгоджену та відповідну терапевтичну стратегію, здатну належним чином реагувати на медичні потреби заявника.

У зв'язку із цим високі судді присудили Епуре 3 тис. євро відшкодування завданої моральної шкоди.

Слідкуєте за справами ЄСПЛ? Скористайтесь системою LIGA360: Юрист. Тут зібрано 60 тис. рішень ЄСПЛ з автоперекладом українською мовою, є короткі огляди. Справу легко знайти завдяки інтелектуальному пошуку, і до неї видаються пов'язані судові рішення. Спробуйте LIGA360: Юрист просто сьогодні.

Читайте також:

Коли судове рішення набирає законної сили: роз'яснює 7ААС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини