Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Онлайн-арешт рахунків боржників: що буде, якщо грошей на погашення боргу недостатньо?

Реклама

В Мін'юсті пояснили деякі аспекти, що стосуються онлайн-арешту банківських рахунків боржників.

Читайте також: Автоматизований арешт банківських рахунків всіх боржників: як і коли запрацює?

В Мін'юсті пояснили, чиї рахунки можуть арештовувати автоматично

Арешт на кошти виконавець накладає винятково на ту суму, яку особа заборгувала. Рештою ж коштів власник рахунку може вільно розпоряджатися.

Що буде, якщо коштів на рахунку боржника недостатньо для погашення боргу або немає взагалі?

Згідно з ч. 2 та 5 статті 48 Закону "Про виконавче провадження", стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на його кошти. Боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Читайте також:

Відновлення платоспроможності фізособи: які борги списати не вдасться

Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги: роз'яснення Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини