Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працюючим ФОПам необхідно самостійно контролювати сплату ЄСВ роботодавцями: ДПС

Реклама

Фізичні особи - підприємці, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, оскільки страховий платіж за них уже здійснює роботодавець. Така норма поширюється на всіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають. Однак це не стосується сумісників.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують: ЄСВ, сплачений роботодавцем, не повинен бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто не менше 1320 гривень, та не більшим за максимальний - 90 тисяч гривень.

Також підприємцям - найманим особам слід переконатися, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не боргує перед Пенсійним фондом. Адже у разі несплати роботодавцем єдиного внеску зобов'язання зі сплати лягатимуть на підприємця, як і штрафні санкції у випадку недоїмки. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем єдиного внеску з отриманої заробітної плати найманий працівник може в Пенсійному фонді, звернувшись особисто чи через офіційний портал Електронних послуг Пенсійного фонду, та безкоштовно отримати Довідку про застраховану особу (форма ОK-5 чи OK-7). Такий контроль варто здійснювати щомісяця.

Податкова служба має доступ до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески. Тобто фізичні особи - підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні додатково повідомляти контролюючі органи про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.

Водночас підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може при бажанні й надалі сплачувати за себе страхові внески та у такий спосіб збільшити свої внески до Пенсійного фонду, від загальної суми яких згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески, знову ж таки, не можуть бути меншими за мінімально встановлений розмір та більшими за максимальний рубіж.

Як самостійно подати звітність й контролювати сплату податків? Сервіс Liga:REPORT має усі шаблони звітів до податкової, автоматично перевіряє і розраховує дані. Також тут можна стежити за сплаченими податками й штрафами державі, вести книгу обліку доходів онлайн. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем.

Читайте також:

Хто та як зможе купувати землю в Україні: Мін'юст

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини