Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП можна буде зареєструвати без участі держреєстратора

Реклама

ФОП можна буде зареєструвати автоматично, без участі держреєстратора, повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі» було прийнято на урядовому засіданні 28 квітня.

Постановою Уряду визначено, що протягом двох років проводитиметься експериментальний проект щодо здійснення державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі без участі держреєстратора.

Тепер така процедура відбуватиметься так:

- людина авторизується та подає заявку про відкриття ФОП через портал «Дія»;

- після цього ця заявка передається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для проведення держреєстрації ФОП. Отже, уся перевірка даних проходитиме у реєстрах без участі людей.

Такий механізм, напрацьований Мін'юстом у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та за ініціативи профільного Міністра Михайла Федорова, спрямований на зменшення адміністративного навантаження, що, у свою чергу, надасть низку позитивних переваг. Очікується, що:

- зменшиться час на отримання такої послуги, оскільки не буде потреби зайвий раз звертатися до державних органів;

- буде усунено суб'єктивний фактор під час державної реєстрації і, як наслідок, зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації;

- скоротиться тривалість реєстраційної процедури;

- буде усунено корупційні складові, які можуть виникати під час звернення до державних органів для надання такої послуги у звичайному режимі;

- зменшаться черги та кількість осіб, які фізично відвідують суб'єктів надання адмінпослуг.

Як захищати бізнес правовим шляхом? Дізнавайтесь з LIGA360: Юрист. Система надасть рекомендації щодо перевірок контролюючих органів й алгоритми дій. А завдяки плану перевірок органи держконтролю не застануть вас зненацька. Придбайте LIGA360: Юрист просто зараз.

Читайте також:

Змінено опис знака відповідності технічним регламентам

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини