Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Визнання батьківства в судовому порядку: що потрібно знати

Реклама

На сьогодні є актуальним питання щодо реєстрації новонародженої дитини батьками, які перебувають у цивільному шлюбі. Це можна зробити як за спільною заявою батьків дитини про встановлення батьківства, так і встановити батьківство через суд.

Про особливості визнання батьківства в судовому порядку надали консультацію фахівці Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Визнання батьківства - це волевиявлення особи, яка вважає себе батьком дитини, і це одне з найактуальніших питань у сімейному праві. Факт походження дитини від даного чоловіка спричиняє необхідність виконання обов'язків батька, визначених законодавством.

Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, відповідно до ч. 2 ст. 125 Сімейного кодексу походження дитини від батька визначається або за спільною заявою матері та батька дитини, або ж за рішенням суду.

Позов про визнання батьківства можуть подати до суду:

• мати дитини;

• опікун;

• піклувальник дитини;

• особа, яка утримує та виховує дитину;

• сама дитина, за умови досягнення повноліття;

• особа, яка вважає себе батьком дитини.

Позовна заява подається за місцем зареєстрованого проживання відповідача.

До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Зверніть увагу: у цій категорії справ сплачується судовий збір - станом на 1 січня 2021 року він складає 908 гривень 00 копійок.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.

Доказами до позову про визнання батьківства можуть бути:

• докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (довідка про склад сім'ї, особисті листи, сімейні фотокартки, рішення судів в інших справах тощо);

• покази свідків, яким відомо про відносини сторін та про їх батьківство щодо дитини;

• висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи (що є підставою для категоричного висновку щодо визнання батьківства в судовому порядку).

Зазначений перелік не є вичерпним.

Адвокати НААУ вивчають судову практику з новим цифровим продуктом. LIGA360: Адвокат НААУ надає доступ до 90 млн судових рішень і прецедентів, правових позицій ВС, нових надходжень. А ще тут можна прогнозувати шанси на перемогу в суді на базі позовної заяви й стежити за розкладом засідань по Україні. Дізнайтеся про всі переваги продукту за посиланням.

Читайте також:

Мін'юст роз'яснив особливості процедури вчинення нотаріальних дій для іноземців

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини