Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін запропонував дерегулювати трудові відносини

Реклама

Кабмін підтримав проект Закону про дерегуляцію трудових відносин, покликаний модернізувати та лібералізувати трудове законодавство України.

Таке рішення ухвалено на засіданні Уряду 14 квітня, повідомляє Урядовий портал.

«Це важливий законопроект, який скасовує надмірну бюрократизацію трудових відносин, що залишилась ще з часів Радянського Союзу і не відповідає сучасним економічним реаліям. Ухвалення закону дозволить зменшити навантаження на бізнес та сприятиме легалізації праці найманих працівників. Це актуально для будь-якого роботодавця», - роз'яснив заступник Міністра озвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

У законопроекті запропоновано:

• зменшити кількість обов'язкових кадрових документів;

• змінити механізм участі профспілок при розірванні трудового договору;

• осучаснити питання матеріальної відповідальності;

• спростити процедуру укладення строкового трудового договору;

• чітко визначити порядок надання роботодавцем інформації про умови трудового договору.

У документі визначається 12 підстав, за наявності яких укладається строковий трудовий договір.

Також скасовується необхідність складання роботодавцем правил внутрішнього трудового розпорядку, графіків змінності та відпусток. Роботодавці витрачають значну кількість фінансових ресурсів та часу для забезпечення дотримання ведення такої документації, яка зазвичай залишається виключно формальною. Оформлення цих документів стане необов'язковим, а залишиться на розсуд роботодавця. Режим роботи та її тривалість, питання надання відпусток буде достатньо зафіксувати за домовленістю сторін у трудовому договорі, укладеному у письмовій формі.

Приймаєте нового співробітника на роботу? Перевірте інформацію про нього в 19 державних реєстрах із системою LIGA360: Юрист.

До 28 квітня юристи тестують преміум-пакети LIGA360 безкоштовно. У вас є змога оцінити усі переваги системи, а саме: найповнішу базу законодавства й судових рішень, автоматичні сигнали про зміни, перевірка контрагентів. Отримайте 2-тижневий тестовий доступ прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини