Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суддя самостійно розподілятиме обов'язки та зарплати для помічника і секретаря: законопроект

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроект № 5361 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо унормування оплати праці помічників суддів та секретарів судового засідання".

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Зокрема, пропонується встановити, що посади помічників судді, секретарів судового засідання належать до посад патронатної служби, на які не поширюється дія Закону "Про державну службу", крім статті 92 Закону.

Проектом також пропонується встановити, що секретарем судового засідання зможе бути особа, яка має вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший бакалавр або бакалавр, без вимог щодо стажу роботи.

Планується, що суддя самостійно здійснюватиме добір помічника (помічників) та секретаря (секретарів) судового засідання, розподілятиме обов'язки між ними та здійснюватиме особисто розподіл місячного фонду заробітної плати у межах загального фонду, який встановлюється йому для оплати праці помічників суддів та секретарів судового засідання Рішенням Вищої ради правосуддя України.

Розмір загального Фонду, який встановлюється судді для оплати праці помічників суддів та секретарів судового засідання, залежитиме від навантаження на суддів:

1)для суддів, навантаження яких становить не більше 65 вхідних справ у місяць, розмір загального Фонду, який встановлюється судді для оплати праці помічників суддів та секретарів судового засідання становитиме 20 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

2) для суддів, навантаження яких становить від 65 до 100 вхідних справ у місяць, для визначення розміру загального Фонду, який встановлюється для оплати праці помічників суддів та секретарів судового засідання, буде використовуватись коефіцієнт 1,5;

3)для суддів з кількістю вхідних справ більшою, ніж 100, буде використовуватись коефіцієнт 2.

Планується, що в межах встановленого для судді фонду на відповідний рік, він буде здійснювати розподіл коштів для виплати помічнику (помічникам), секретарю (секретарям) судового засідання:

  • заробітної плати;

  • матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;

  • заробітної плати за час відпустки;

  • матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки;

  • грошової компенсації, передбаченої статтею 24 Закону України "Про відпустки", за всі не використані дні щорічних основної та додаткової відпусток.

Також документом буде встановлено, що:

- помічник судді та секретар судового засідання призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді;

- помічники суддів, секретарі судового засідання працюють за строковим трудовим договором.

Крім того, пропонується, що у випадку звільнення помічника судді, секретаря судового засідання на підставі закінчення (припинення) повноважень судді з відправлення правосуддя з визначених законом підстав або звільнення судді з займаної посади, дострокового припинення повноважень судді, переведення судді на іншу посаду помічнику судді, секретарю судового засідання виплачується одноразова грошова допомога у розмірі його середньої місячної заробітної плати за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності відповідного суду.

У випадку прийняття, Закон набуде чинності з 01.01.2022 року.

Екосистема хмарних рішень LIGA360 повідомить про зміни в розкладі судових засідань, дозволить моніторити рішення конкретного суду чи навіть судді, сигналізуватиме про зміни в реєстрах щодо постачальників і партнерів. Час замовити тестовий доступ Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Обирайте комплексне рішення LIGA360: АДВОКАТ від ЛІГА:ЗАКОН, що поєднує головні інструменти для ефективної роботи адвоката в єдиному робочому просторі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини