Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Цифрові паспорти прирівняно до паперових і пластикових

Реклама

30 березня 2021 року Верховна Рада 302 голосами прийняла Закон (проект № 4355) "Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Закон набирає чинності з 23 серпня 2021 року, крім пункту 2 розділу II, який набирає чинності з дня опублікування Закону.

Українцям достатньо мати із собою телефон з цифровим паспортом для будь-якої життєвої ситуації, що потребує паспорта. Біометричний паспорт та ID-картка в "Дії" з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового, повідомляє прес-служба Мінцифри.

Цифрові паспорти можливо буде пред'являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства.

Законом визначено, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються за бажанням особи, на ім'я якої оформлено паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлені із застосуванням засобів Реєстру, та використовуються на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, надання адміністративних та інших послуг, крім визначених Законом випадків.

Такі паспорти пред'являються особою замість і без додаткового пред'явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовується у разі:

1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в'їзді в Україну;

2) в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;

3) в'їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України.

У Мінцифри зазначають, що українці вже можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій. Їх приймають ЦНАПи для надання державних послуг, державні установи та суди. Цифрові паспорти можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках - для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн. З цифровими паспортами також можна подорожувати Україною літаком і потягом, заселятися в готель тощо.

У вересні 2021 року Україна розпочне входження в режим «без паперу» - державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо необхідна інформація вже є в реєстрах.

Адвокати НААУ вивчають судову практику з новим цифровим продуктом. LIGA360: Адвокат НААУ надає доступ до 90 млн судових рішень і прецедентів, правових позицій ВС, нових надходжень. А ще тут можна прогнозувати шанси на перемогу в суді на базі позовної заяви й стежити за розкладом засідань по Україні. Дізнайтеся про всі переваги продукту за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини