Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав Закон про облік трудової діяльності в електронній формі

Реклама

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» № 1217-IX, який Верховна Рада ухвалила 5 лютого. Про це повідомила прес-служба Офісу Президента.

З повним текстом Закону зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Документ запроваджує облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також на законодавчому рівні врегульовується питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Зазначається, така реформа системи обліку трудової діяльності працівників передбачає поступову відмову від паперових трудових книжок.

Встановлюється п'ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Впродовж цього часу застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із вказаного реєстру.

Крім того, запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення особи зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію.

"Такі зміни дадуть змогу зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу, спростять доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Також це спростить врахування даних стосовно освіти, кваліфікації, яку має населення, що працює, та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, що існують на ринку праці, та планування підготовки чи перепідготовки фахівців за актуальними напрямками", - йдеться в повідомленні.

Крім того, усуваються можливі ризики втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Детальніше про цей законопроект ми писали тут.

Бажаєте повідомити цю новину співробітникам та обговорити її в колективі? В LIGA360 це зручніше, ніж будь-де. Переконайтеся на власному досвіді. Щоб отримати вільний доступ до «Обговорень» та інших функцій LIGA360 залишайте заявку за посиланням.

Шукаєте співробітника на відповідальну посаду? Скористайтеся новим функціоналом CONTR AGENT. Перевіряйте, чи підлягає кандидат закону про люстрацію, чи має відкриті провадження, чи є у санкційних списках, реєстрі боржників та реєстрі корупціонерів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини