Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги: роз'яснення Мін'юсту

Реклама

Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) роз'яснили, як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги.

Арешт коштів на рахунках громадян найчастіше відбувається через існуючі борги, несплачені штрафи, аліменти та може бути накладений державним виконавцем.

У наш час арешт коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями відбувається як за постановою виконавця про арешт коштів боржника, що в паперовому вигляді направляється до банку, так і автоматизовано через впровадження електронного обміну інформацією між державними виконавцями та банківськими й іншими фінансовими установами, а також впровадження автоматизованого арешту на кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках і на зберіганні в банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

Інколи арешт накладається на рахунки, які використовуються для зарахування зарплати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги чи інших, передбачених законодавством соціальних виплат.

Рахунок, який відкривається для зарахування заробітної плати, пенсії, стипендії чи соціальних виплат, зазвичай за умовами банківського обслуговування є звичайним поточним рахунком. Інакше кажучи, це рахунок фізичної особи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які кошти, а не тільки кошти з конкретним цільовим призначенням. Оскільки в державного виконавця немає технічної можливості розділити, які кошти надходять на рахунок, то він має законні підстави накласти арешт на банківські рахунки.

У випадку арешту банківського (карткового) рахунка фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Дніпро) радять за допомогою Єдиного реєстру боржників України встановити внесення даних особи, на рахунок якої накладено арешт, до вказаного реєстру. У цьому реєстрі також можна отримати інформацію щодо органу державної виконавчої служби, засоби зв'язку та П. І. Б. державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо існування боргів.

Після цього для вирішення питання щодо зняття арешту слід звернутись до органу державної виконавчої служби, надавши документальне підтвердження сплати боргу, штрафу або аліментів.

Моніторте зміни законодавства і судових рішень зі смартфону. З LIGA360 ви отримуватиме сповіщення про зміни в окремих фрагментах НПА, реєстрах, судових рішеннях. Сигнали автоматично надходитимуть в Telegram-бот. Замовте LIGA360 сьогодні і налаштуйте свою роботу в режимі смарт.

Як отримати більше клієнтів для юридичного бізнесу? Зареєструйте компанію у Liga:BOOK. Цей каталог допомагає клієнтам знайти юристів, адвокатів, нотаріусів. Учасники Liga:BOOK публікують статті й розміщують банери на новинних майданчиках ЛІГА:ЗАКОН, беруть участь у юридичному рейтингу. Дізнайтеся про всі можливості Liga:BOOK прямо зараз.

Читайте також:

Відновлення платоспроможності фізособи: які борги списати не вдасться

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини