Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Позбавлення права керувати транспортним засобом: ВС роз'яснив особливості

Реклама

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пом'якшив додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами з двох до одного року водію, засудженому за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості (ч. 1 ст. 286 КК). Відповідну постанову у справі № 686/3244/20 ВС ухвалив 17.11.2020, повідомила прес-служба ВС. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM .

Як зазначено у постанові ККС ВС, апеляційний суд, скасовуючи вирок суду першої інстанції та ухвалюючи новий вирок у частині призначеного покарання, врахував ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, характеристику особи та обставини, передбачені вимогами ст. 66 КК (обставини, які пом'якшують покарання). Також судова колегія апеляційного суду взяла до уваги позицію потерпілої щодо виду і розміру призначеного покарання, яка у своїй апеляційній скарзі просила призначити йому додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Врахувавши вказані обставини, суд апеляційної інстанції обґрунтовано вказав на помилковість висновку суду першої інстанції щодо можливості виправлення водія без позбавлення його права керувати транспортними засобами.

Щодо визначення справедливого розміру додаткового покарання у виді позбавлення права керувати ТЗ

Верховний Суд вказав, що судам потрібно врахувати як думку потерпілої, так і всі обставини справи в їх сукупності, у тому числі й ті, що характеризують особу засудженого та інші обставини, які мають значення для прийняття рішення в цьому провадженні.

Суди обох інстанцій установили, що водій вчинив кримінальне правопорушення, яке є злочином невеликої тяжкості та вчинене з необережності. Він позитивно характеризується за місцем проживання, активно сприяв розкриттю злочину, щиро розкаявся у скоєному. Ці обставини визнані такими, що пом'якшують його покарання. Обставини, які обтяжують покарання, встановлені не були. Суди також встановили, що засуджений притягується до кримінальної відповідальності вперше, одружений, є інвалідом 3 групи, учасником бойових дій та працює водієм служби таксі.

Крім того, у касаційній скарзі захисник засудженого також зазначив таке: не працюючи водієм таксі протягом 7 місяців, чоловік та його сім'я втратили кошти для існування; на його утриманні перебуває дружина, і його робота як приватного підприємця пов'язана з перевезенням пасажирів на автомобілі, а позбавлення права керувати транспортним засобами може поставити його та сім'ю в скрутне матеріальне становище, позбавить його можливості заробляти кошти. Тому, на думку захисника, застосування такого додаткового покарання не є необхідним і буде несправедливим внаслідок суворості. Він звернув увагу на те, що його підзахисний проживає в селі, за межами міста, і використання ним транспортного засобу в інтересах своєї сім'ї в умовах карантину є єдиним засобом для пересування.

Вищенаведені обставини та дані в їх сукупності, дають підстави зробити висновок про те, що позбавлення водія права керувати транспортними засобами на строк 2 роки не буде справедливим та необхідним покаранням у такому випадку.

Колегія суддів ККС ВС дійшла висновку, що за таких обставин є підстави для пом'якшення призначеного засудженому додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до 1 року.

Читайте також:

МВС пропонує скасувати обов'язкові листи порушникам ПДР у разі вчасної сплати штрафу

Діє нова редакція ПДР: що врахувати водіям, пасажирам, велосипедистам та пішоходам

Верховний Суд роз'яснив, які дії кваліфікуються як опір поліцейському

Відтепер у CONTR AGENT можна перевірити інформацію про фізичних осіб і бути впевненими у бізнес-зв'язках. Система проаналізує інформацію з державних реєстрів, і повідомить, якщо особа переховується від органів влади, є у реєстрі боржників, або має відкриті провадження. Встигніть замовити CONTR AGENT за вигідною ціною, тільки у лютому.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини