Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Мінекономіки роз'яснили, як працівнику перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески

Реклама

Фахівці Мінекономіки підготували інструкцію, як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески.

Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. При цьому запис у трудовій книжці не є підставою для автоматичного зарахування цього періоду трудової діяльності до страхового стажу, який враховуватиметься при нарахуванні пенсії, а також при наданні допомоги з тимчасової втрати працездатності, безробіття тощо.

Відповідно до статті 1 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003, який набрав чинності з 01.01.2004, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Таким чином, до пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески. Як же працівнику перевірити, чи сплачує роботодавець страхові внески і чи буде цей період трудової діяльності зарахований до страхового стажу?

У контексті прийняття Верховною Радою 5 лютого року цього Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (реєстр. № 3623 від 10.06.2020) Мінекономіки поінформувало про таке.

Сьогодні функціонує портал Пенсійного фонду (Портал), у якому можна отримати інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків, сплачених до ПФУ, та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу) та одержати витяг з Реєстру застрахованих осіб. Портал доступний цілодобово і знаходиться за посиланням.

Крім того, Пенсійний фонд розробив відповідний додаток, який можна встановити на смартфон чи планшет, що працюють на системі Android та IOS, що теж дає доступ до Порталу.

Сьогодні існують такі способи авторизації/реєстрації на Порталі:

- за електронним цифровим підписом (ЕЦП), який можна отримати в Державній податковій службі або будь-якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також у сервісі Приват 24 від Приватбанку та деяких інших банках;

- за логіном і паролем, які можна отримати у відділенні ПФУ, взявши із собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву. Після заповнення заяви громадянин отримує реєстраційний код (код заяви). Цей код необхідний для реєстрації на Порталі (тобто його потрібно зберігати в таємниці до моменту закінчення реєстрації). Завершити реєстрацію можна в будь-який момент, зайшовши на Портал в мережі Інтернет;

- шляхом ідентифікації в сервісі ID GOV UA, який включає ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або шляхом банківської ідентифікації в одному з 27 банків України (Bank ID).

Портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог до захисту інформації.

Один із сервісів, який працює на порталі, - сервіс «Електронна трудова книжка», який дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998).

Крім того, на Порталі можна налаштувати безкоштовний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж. Дані будуть надсилатись у вигляді СМС на мобільний телефон та/або у вигляді електронного листа на e-mail. Підключити цей сервіс також можна у відділенні Пенсійного фонду.

У випадку відсутності доступу до Інтернету працівник також може звернутись за отриманням витягу з Реєстру застрахованих осіб до відділення ПФУ, взявши із собою паспорт та ідентифікаційний код.

Бажаєте бути впевненими у своїх партнерах і клієнтах? Захистіть бізнес з новим інструментом у CONTR AGENT. Відслідковуйте зв'язки та дані фізичних осіб - тільки з офіційних державних реєстрів. Будуйте повну картину про партнера до того, як досягнете домовленостей. Тільки у лютому придбайте CONTR AGENT за вигідною ціною.

Читайте також:

В Україні врегулюють дистанційну та надомну роботу: прийнято Закон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини