Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін змінив алгоритм здійснення контролю у сфері державної реєстрації

Реклама

20 січня 2021 року на засіданні Уряду було затверджено постанову, якою внесено комплексні зміни до нормативного алгоритму здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у двох основних напрямах сфери державної реєстрації - нерухомості та бізнесу.

Йдеться про зміни до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21 грудня 2016 року № 990.

Відповідна урядова постанова № 34 від 20 січня 2021 року набрала чинності 22 січня.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Зазначені зміни покликані вдосконалити процедурні механізми державного контролю для своєчасного та оперативного виявлення порушень, допущених державними реєстраторами, та попередження вчинення їх у майбутньому, повідомив Офіс протидії рейдерству Міністерства юстиції.

Що саме зміниться у здійсненні контролю у сфері державної реєстрації, роз'яснили фахівці Офісу протидії рейдерству:

1. Уточнено критерії проведення моніторингу реєстраційних дій щодо суб'єктів, які мають підвищені ризики вчинення правопорушень. Наприклад, анулювання державному реєстратору доступу до одного державного реєстру буде слугувати підставою для здійснення моніторингу дій цього суб'єкта в іншому реєстрі.

2. Запроваджено диференційований підхід до визначення порушень у сфері державної реєстрації, серед яких виділено «одноразові грубі» та «неодноразові істотні». Така диференціація має на меті унеможливити випадки визнання реєстратора таким, що не пройшов спеціальну перевірку, або застосування до нього санкцій за результатами камеральної перевірки через формальні (процедурні) порушення, які не тягнуть за собою змін у становищі суб'єктів відповідних правовідносин.

3. Удосконалено термінологію, серед іншого, визначено поняття «реєстраційні дії»: це всі дії, що здійснюються державним реєстратором, уповноваженою особою суб'єкта державної реєстрації у реєстрах, крім надання інформації з них.

4. Збільшено строки проведення спеціальних і камеральних перевірок з метою забезпечення повного та всебічного дослідження всіх обставин, своєчасного одержання повідомлень про призначення перевірки, а також надання можливості суб'єктам державної реєстрації направити свої матеріали та обґрунтовані пояснення під час перевірок.

5. Передбачено врахування раніше прийнятих рішень Мін'юсту про тимчасове блокування та/або анулювання доступу реєстратора при визначенні відповідальності за результатами проведеної щодо нього спеціальної або камеральної перевірки (але за період, який становить не більше 12 місяців, що передують проведенню відповідної ревізії).

Захистити своє майно від чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Мін'юст висловився щодо щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини