Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

8 тисяч допомоги: зловмисники виманюють гроші у громадян

Реклама

Зловмисники в Інтернеті виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат. З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

Про це розповіли в Департаменті кіберполіції Національної поліції України.

Зазвичай правопорушники розміщують відео, де Президент розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тисяч гривень. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати. При цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен.

На сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот.

Після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за неіснуючі послуги, а й передають персональні дані аферистам.

Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:

- отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;

- не переходити за сумнівними посиланнями;

- не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім;

- якщо ж особисту (персональну) інформацію розголошено, звернутись до банку та заблокувати картку;

- у разі підозри шахрайських дій - негайно повідомляти правоохоронні органи.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН пропонує незамінні інформаційно-аналітичні продукти та комплексні рішення для юристів за мегазнижками. Уся нормативно-правова інформація, алгоритми дій у різноманітних ситуаціях, судові рішення з правовими позиціями, типові договори та шаблони. Оберіть своє рішення для автоматизації рутинної роботи та продуктивного Нового 2021 року. Встигніть оформити замовлення зі знижкою.

Читайте також:

Допомога 8 тис. грн найманим працівникам і бізнесу: Закони опубліковано

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини