Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Карантинні штрафи: як каратимуть за відсутність маски чи роботу кав’ярень

25 листопада 2020, 12:20
3712
0
Реклама

Минулі вихідні в України стали першими, коли почали діяти нові карантинні обмеження, так званий карантин “вихідного дня”. Були введені штрафи за перебування без маски в громадському транспорті і спорудах. Тож ми вирішили нагадати, яка ж відповідальність передбачена за порушення карантинних обмежень і хто штрафуватиме порушників.

Читайте також: Оприлюднено постанову про "карантин вихідного дня": встановлено додаткові загальні обмеження та на вихідні

Як штрафуватимуть за порушення карантину вихідного дня?

За порушення карантинних обмежень, в тому числі карантину «вихідного дня», передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП). Ця стаття має дві частини (друга частина набрала чинності 21.11.2020). Першою частиною передбачена відповідальність за порушення правил, передбачених ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" та іншими актами законодавства, рішеннями органів місцевого самоврядування. За таке порушення загрожує накладенням штрафу у розмірі від 17 до 34 тис грн, для фізичних осіб, які не є посадовими особами, а для посадових осіб - від 34 до 170 тис грн.

Хто уповноважений складати протоколи про адміністративні правопорушення в цьому випадку?

Протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати посадові та службові особи:

- органів внутрішніх справ (Національної поліції);

- органів охорони здоров'я;

- органів державної санітарно-епідеміологічної служби;

- уповноважені виконавчими комітетами відповідної (місцевої) ради - рішеннями, розпорядженнями, тощо (приклад такого документу у м.Києві - тут). Для перевірки повноважень особи на складання адмінпротоколу, необхідно ознайомитись із таким документом, а також документом, який посвідчує особу.

Тобто, за частиною 1 ст. 44-3 КУпАП протокол про адміністративні правопорушення складають вказані вище органи, а визнання вини та накладення штрафу здійснює суд.

Як штрафуватимуть за маску на підборідді в автобусі?

В частині другій 44-3 КУпАП вказано, що перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно - заборонено.

Відповідальність за вказане правопорушення передбачена у вигляді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 255 грн.

Хто уповноважений накладати штраф за порушення масочного режиму (частина 2 ст. 44-3)?

- органи внутрішніх справ (Національної поліції);

- органи державної санітарно-епідеміологічної служби;

- уповноважені на те виконавчими комітетами відповідної (місцевої) ради.

Тобто, на відміну від частини 1 ст. 44-3 КУпАП, вказані органи на місці вчинення правопорушення матимуть право скласти постанову про притягнення особи до відповідальності, на підставі якої вона повинна буде сплатити штраф.

Коли настає кримінальна відповідальність за порушення карантину?

Кримінальна відповідальність передбачена статтею 325 Кримінального кодексу України настає, якщо порушення карантину спричинило або завідомо могло спричинити поширення захворювань. Відповідальність в такому випадку - штраф від 17 до 51 тис грн, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Досудове розслідування за статтею 325 КК України здійснюється органами внутрішніх справ (Національної поліції).

Адвокат платформи “Свої Люди” (Bihus.Info) Віталій Гусак

Читайте також:

Фінансова підтримка громадян у випадку самоізоляції: порядок отримання

Обшук і огляд: розмежування та підстави проведення

Карантин без бізнес-перешкод! Довірте моніторинг змін компанії бізнес-партнера системі CONTR AGENT. Усі дані оновлюються з понад 40 державних реєстрів і відкритих джерел. Замовити тестовий доступ на 72 години

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини