Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держреєстратори зможуть перевіряти достовірність судових рішень онлайн

Реклама

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запровадило інформаційний обмін з Державною судовою адміністрацією. Відтепер державні реєстратори та нотаріуси можуть отримувати повний текст судового рішення під час розгляду заяв у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Про таку можливість розповіли в ДП «НАІС».

«Інформаційний обмін з ДСА - це черговий крок у рамках реалізації антирейдерських заходів в Україні, - наголосив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний. - Він унеможливить незаконну перереєстрацію права власності, інших речових прав на нерухоме майно на підставі заяв з використанням завідомо підроблених рішень та ухвал суду, а це означає додаткові гарантії захисту права власності в Україні».

Чому це важливо

Однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість є рішення суду. У таких випадках заявник надає реєстратору рішення суду, проте єдиною можливістю перевірити справжність рішення, чи набрало воно чинності тощо, був письмовий запит до відповідного суду. Водночас у публічній версії Єдиного реєстру судових рішень низка важливих даних не розкриваються (замість конкретних імен та адрес використовуються Особа 1, Особа 2, Адреса 1, Адреса 2). Це давало змогу рейдерам знаходити будь-яке більш-менш схоже за суттю судове рішення та підставляти потрібні імена та адреси.

Що змінилось

Відтепер реєстратор у таких випадках перевіряє справжність рішення безпосередньо у Єдиному реєстрі судових рішень, отримуючи повну інформацію, що включає сторони справи, адреси тощо, у режимі онлайн.

Інструкція користувача в частині інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром судових рішень розміщена за посиланням.

Захистити своє майно від дій чорних реєстраторів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Нотаріальне посвідчення часу пред'явлення документа: для чого воно необхідне

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини