Асоціація правників України виступила з відкритим зверненням щодо критичної ситуації у судовій системі. Асоціація закликала Президента України та Комітет Верховної Ради України з питань правової політики терміново завершити судову реформу.
АПУ наголошує, що заблоковані процедура добору суддів та конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності внаслідок припинення повноважень членів ВККСУ, нестача суддівських кадрів, проблеми з матеріально-технічним забезпеченням судів, намагання влади обмежити суддівську винагороду і втручатися у діяльність суддів, а також останні події, в тому числі, окремі рішення самих судів свідчать про комплексну і глибоку кризу у правосудді.
Правники запропонували покроковий план виходу з кризового стану:
1. Відновити роботу та повністю оновити склад Комісії з питань правової реформи у новому форматі з широким долученням правничої спільноти (судді, адвокати, вчені, громадські діячі).
2. Врахувати досвід судової реформи попередніх років, зокрема, ефективність конкурсних процедур на прикладі Верховного Суду.
3. Підготувати комплексний законопроєкт, який забезпечить:
· прозорий і оперативний добір суддів;
· високий рівень доброчесності суддів, членів ВРП та ВККСУ;
· дієві гарантії незалежності суддів, у тому числі їхнє матеріальне забезпечення, а також невтручання у здійснення правосуддя зі сторони держави та третіх осіб;
· безпеку суду та судді;
· повноцінне запровадження електронного судочинства;
· дієвий і збалансований громадський контроль процесу добору суддів;
· ефективність дисциплінарних процедур, що забезпечить високий рівень професіоналізму та етики суддівського корпусу.
Крім того, Асоціація правників України готова фахово долучитися до негайного напрацювання відповідних законодавчих змін.
З повним текстом позиції Асоціації правників України можна ознайомитися за посиланням.
Швидко готуйте власну позицію, щоб виграти в суді, та будьте в курсі всіх законодавчих новацій разом із LIGA360:АДВОКАТ. Отримайте доступ до повної бази НПА і коментованих кодексів. Зручний пошук та аналіз бази із 85 млн судових рішень. Можливість в один клік обирати рішення із правовими позиціями ВС й отримати подібні рішення у справі. Доступний розклад судових засідань, моніторинг справ і засідань за десятками параметрів.