Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Неможливість отримати процесуальний статус потерпілого ЄСПЛ оцінив у 12 тис. євро

Реклама

Ваньо Петков Тодоров виявив тіло померлого брата на подвір'ї його будинку. Поліція, яка негайно розпочала розслідування, вийшла на сусіда, який (як показали свідки) сперечався напередодні із жертвою і вдарив його палицею.

Тодоров брав активну участь у розслідуванні справи. Зокрема, він вказував на певні нез'ясовані обставини, а саме, зникнення деяких предметів з будинку брата. Водночас поліція кваліфікувала злочин як убивство та завершила досудове розслідування.

Тоді Тодоров звернувся до прокуратури із скаргою не неможливість отримати процесуальний статус у справі та клопотав про перекваліфікацію злочину на розбій із пограбуванням за обтяжуючих обставин з убивством. Він наполягав на тому, що розслідування було неповним. Прокуратура відмовила в задоволенні клопотання, пославшись на практику Верховного суду країни, згідно з якою потерпілим у справі міг бути визнаний лише спадкоємець, якому була завдана моральна шкода внаслідок правопорушення, а саме чоловік або дружина, батьки та діти жертви.

Під час першого судового засідання у цій справі Тодоров подав клопотання про залучення його до справи, у тому числі, як цивільного позивача, вимагаючи відшкодування збитків за предмети, які, як він стверджував, були викрадені з будинку брата. Але суд, встановивши, що Тодоров був єдиним спадкоємцем загиблого, тим не менш відхилив це клопотання, пославшись на позицію Верховного суду з цього питання. Оскарження такого рішення успіху не мало. Зрештою підозрюваний у злочині був визнаний винним і засуджений до 10 років позбавлення волі.

Тодоров звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» (рішення ЄСПЛ у справі «Ваньо Тодоров проти Болгарії» (№ 31434/15)).

Посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що розслідування було неповним, а також на те, що національні суди відмовилися надати процесуальний статус у кримінальному провадженні у зв'язку з вбивством брата, стверджуючи, що йому таким чином перешкоджали брати участь у провадженні та вимагати відшкодування збитків за його втрату внаслідок смерті.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 2 Конвенції в частині розслідування та постановив компенсувати моральну шкоду, завдану заявникові, у розмірі 12 тис. євро.

Повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН.

60 тис. рішень ЄСПЛ у прив'язці до відповідних статей Конвенції офіційною мовою та в перекладі на будь-яку дату у минулому. Плюс короткі огляди рішень українською та легка навігація від рішень ЄСПЛ до відповідних статей Конвенції та навпаки.

Деталі за посиланням

Читайте також:

Неробство принижує гідність ув'язненого: ЄСПЛ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини