Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НКЦПФР розпочала регулювання та нагляд за новими фінансовими установами

Реклама

З 1 липня 2020 року функцію регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю розпочала виконувати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), йдеться в повідомленні на сайті Комісії.

Учасники ринків небанківських фінансових послуг після переходу під регулювання і нагляд НКЦПФР з 1 липня продовжать керуватися законодавством, впровадженим за час діяльності Нацкомфінпослуг.

Ліцензії на послуги управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю та ліцензії на послуги в системі накопичувального пенсійного забезпечення в частині адміністрування недержавних пенсійних фондів вважатимуться переоформленими згідно з цим законодавством.

1 липня 2020 року НКЦПФР прийняла рішення № 341, згідно з яким управителі, що здійснюють управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або операції з нерухомістю, та адміністратори недержавних пенсійних фондів, ліцензії яких чинні станом на 30 червня 2020 року, а також недержавні пенсійні фонди були включені до відповідних реєстрів, ведення яких здійснює НКЦПФР. Цим рішенням також встановлено тимчасовий порядок подання цими суб'єктами інформації (документів), пов'язаних зі зміною даних, що містяться в їх реєстраційних та ліцензійних справах.

Для забезпечення безперебійності діяльності, звітування та нагляду НКЦПФР ухвалила низку нормативно-правових актів, спрямованих на правонаступництво функцій з державного регулювання і нагляду у сферах, що перейшли до Комісії.

Комісія наразі розробляє нову редакцію ліцензійних умов провадження діяльності на ринку цінних паперів, дія яких буде поширюватись на вищезазначені види діяльності. Найближчим часом документ заплановано винести на обговорення.

Перевірки нових учасників, що здійснюють професійну діяльність на фондовому ринку, розпочнуться після державної реєстрації відповідного нормативно-правового акта, що регулюватиме порядок проведення планових і позапланових перевірок (орієнтовно вересень 2020 року).

У НКЦПФР нагадали, що Закон про спліт, прийнятий 12 вересня 2019 року, передбачає розподіл функцій Нацкомфінпослуг між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Згідно із Законом НКЦПФР стала регулятором у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а також функціонування фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю, а НБУ - регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

Робота небанківських фінансових установ: НБУ починає приймати звернення громадян

Президент наказав ліквідувати Національну комісію фінансових послуг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини