Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Культурні заходи з 10 червня: які правила

Реклама

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відповідна постанова № 35 від 6 червня 2020 року набрала чинності 10 червня.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Тимчасові рекомендації розроблено для закладів культури та креативних індустрій (окрім кінотеатрів), для урахування при проведенні культурно-мистецьких заходів з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби.

При проведенні заходу має бути визначена відповідальна особа, яка проводить температурний скринінг безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, до виконання обов'язків не допускаються.

На території проведення заходу розміщуються інформаційні матеріали щодо індивідуальних заходів профілактики COVID-19.

При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілового спирту та понад 70 % для етилового спирту та наноситься тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

При проведенні заходів суб'єкт господарювання вживає заходів з недопущення скупчення відвідувачів.

Заборонено відведення місць під організацію фан-зон з метою недопущення скупчення відвідувачів та порушення соціальної дистанції.

Для уникнення черг рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю. Для заходів просто неба територія проведення заходу повинна бути огороджена.

За можливості, контроль вхідних квитків рекомендовано здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів штрих-кодів електронних квитків та аналогічних пристроїв.

Дозволяється одночасне перебування відвідувачів заходу з розрахунку не більше однієї особи на 5 кв. м загальної площі огородженої території для заходів просто неба або загальної площі приміщення закладу культури, де проводиться захід.

При проведенні заходів в приміщеннях відвідувачі повинні перебувати в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс, протягом всього часу.

Проведення заходів дозволяється лише з розміщенням відвідувачів на сидячих місцях:

відстань між окремо встановленими місцями для сидіння або столиками повинна становити не менше 1,5 метри;

розміщення за одним столом дозволяється для не більш як чотирьох осіб (без урахування дітей віком до 14 років);

у залах зі стаціонарним розміщенням місць для сидіння розміщення відвідувачів здійснюється з вільним місцем поруч, спереду, позаду.

Харчування під час проведення заходів організовується відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суб'єкти господарювання/організатори повинні забезпечити:

наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);

постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у службових санвузлах та санвузлах загального користування;

вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;

дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка контролю та реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом часу роботи в посиленому режимі;

безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення культурного заходу в приміщенні;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок у місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);

проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;

тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику.

Працівники та організатори заходів зобов'язані:

носити респіратор або захисну маску;

регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години;

утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;

самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Відвідувачі зобов'язані:

чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;

не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль у горлі, кашель, чхання, підвищення температури тощо);

дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Нагадаємо, з 10 червня в Україні запроваджено черговий етап пом'якшення карантину для тих областей, які відповідають епідеміологічним критеріям, встановленим Кабінетом Міністрів (серед іншого, у цих областях з 10 червня дозволено роботу закладів культури і проведення культурних заходів).

Бізнес у період кризи. Миттєво дізнайтеся про початок банкрутства контрагента! Поставте на моніторинг бізнес-партнера у системі CONTR AGENT за назвою компанії, П. І. Б. директора/ФОП, кодом ЄДРПОУ компанії, ІПН ФОП та отримуйте сповіщення про будь-які зміни на електронну пошту або в особистому кабінеті. Замовити тестовий доступ на 72 години

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

З 10 червня працюватимуть бази відпочинку, санаторії та хостели: правила

Ринкам пом'якшили протиепідемічні норми роботи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини