Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Електронні трудові книжки і автоматичне призначення пенсій: Кабмін підтримав проект

Реклама

Уряд схвалив рішення щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

На засіданні Уряду 3 червня 2020 року схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», повідомляє Мінсоцполітики у Facebook.

«Фактично ми йдемо шляхом відмови від паперових трудових книжок. Ми визначаємо законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком, через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України», розповіла Марина Лазебна, Міністерка соціальної політики.

Що передбачає законопроект

Проектом запропоновано запровадити можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення особи. Йдеться про механізм, який дасть можливість людині самостійно обирати автоматичне призначення або відстрочення виходу на пенсію, яке матиме свої переваги у збільшеному розмірі пенсії та визначати в автоматизованому режимі найбільш вигідний варіант для її призначення, включаючи дату такого призначення.

Пенсійний фонд автоматично інформуватиме особу про настання права на призначення пенсії та орієнтовний її розмір.

Міністерка зазначила, що оригінал паперової трудової буде передаватися на зберігання працівнику як офіційний документ. Якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець на його вимогу буде зобов'язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

«Через 3 місяці будуть запроваджені нові соціальні сервіси», - наголосила Марина Лазебна.

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфопростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Читайте також:

Чергове послаблення карантину: що дозволив Уряд

Українцям можуть дозволити змінювати по батькові

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини