Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

30 квітня стартує пілот системи електронного кримінального провадження eCase

Реклама

30 квітня 2020 року відбудеться запуск пілотного проекту системи електронного кримінального провадження eCase. Першими в дії її перевірять антикорупційні органи (Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Вищий антикорупційний суд).

Пілот передбачає інтеграцію eCase з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системами судових органів.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора на своїй офіційній сторінці.

Система eCase була представлена в режимі відеоконференції членам Комітету з питань правоохоронної діяльності ВРУ та представникам Офісу Президента.

За словами заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, проект, який розпочався ще в 2014 році за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), є важливим елементом розвитку та реформування органів прокуратури і сфери кримінальної юстиції.

«Країни ЄС, США і ряд країн з пострадянського простору вже давно і успішно запроваджують сучасні електронні системи у багатьох напрямах - від публічних фінансів до сфери обслуговування. IT-технології є незамінним інструментом і для правової системи: обмін процесуальними документами, даними, керування матеріалами проваджень між прокуратурою, слідством і судами значно прискорює, спрощує та здешевлює процеси, підвищує ефективність, знижує корупційні ризики», - зазначив Гюндуз Мамедов.

Повна автоматизація нині «паперових» дій дає переваги для всіх учасників кримінального процесу. Прокуратура контролюватиме хід розслідування та здійснюватиме процесуальне керівництво в режимі online.

Слідство оперативно отримуватиме та матиме можливість аналізувати всі необхідні дані, адже система оновлює всю інформацію на кожному етапі, планує time-management та календар завдань.

Свідки, підозрювані та їх представники також отримуватимуть необхідні документи в електронному форматі.

Судді матимуть можливість доступу до системи навіть в умовах судового засідання для додаткового дослідження доказів та ключових позицій у провадженні.

За словами пана Мамедова, Офіс Генерального прокурора вже підготував відповідні зміни до законодавства, прийняття яких може стати одним з перших вагомих кроків на шляху до діджиталізації країни в цілому, і кримінального процесу, зокрема.

Будьте на крок попереду кризових ситуацій. ЛІГА:ЗАКОН створила екосистему для управління ризиками для об'єднання всіх підрозділів команди в режимі карантину. Отримуйте актуальну інформацію про зміни в законодавстві, держреєстрах, про судові рішення та виграні тендери та залучайте до спільної роботи колег. Для клієнтів ЛІГА:ЗАКОН безкоштовний доступ. Дізнайтеся більше про LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Судова система України в умовах карантину

Оновлено процесуальні кодекси в частині особливостей розгляду справ під час карантину

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини