Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За незаконне звільнення під час карантину - штраф до 51 тис. грн. або виправні роботи

Реклама

Керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. Крім штрафу, за незаконне звільнення може загрожувати позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи на строк до 2 років.

Про це заступник голови Нацполіції - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе заявив у коментарі Цензор.НЕТ.

За його словами, у разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 Кримінального кодексу (Грубе порушення законодавства про працю).

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 - 51 000 гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - зауважив Максим Цуцкірідзе.

Актуальний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян можна дізнатися у відповідному довіднику із модуля "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

Заступник голови Нацполіції також нагадав про статтю 173 Кримінального кодексу "Грубе порушення угоди про працю".

"Коли людину беруть на роботу і укладають договір між нею і роботодавцем, прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації", - розповів Максим Цуцкірідзе.

Заступник голови Нацполіції запевнив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

ЮРЛІГА писала, що 2 лютого 2020 року було внесено зміни до статті 265 КЗпП. Про те, які фінансові санкції встановлено за порушення законодавства про працю, читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

Тримайте руку на пульсі у період кризи, забезпечте себе надійною базою інформаційно-аналітичних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві, для створення договорів будь-якої складності та тематики, для швидкого реагування на зміни бізнес-партнера. Обирайте Антикризовий пакет ІТ-продуктів ЛІГА:ЗАКОН та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні. Замовити.

Читайте також:

Змінено процедуру накладення штрафів за порушення трудового законодавства

Скорочення штату: що необхідно знати роботодавцю

Перевірки Держпраці: оновлено порядок

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини