Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ухвалу про вирішення питань, пов’язаних із виконанням вироку, не можна оскаржити в касації

Реклама

Суть справи: громадянина було засуджено до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. На підставі ст. 75 КК його звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки.

Однак місцевий суд своєю ухвалою скасував звільнення засудженого від покарання і направив його для відбування покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

Апеляційний суд залишив ухвалу місцевого суду без змін.

Читайте також: Прошиті та пронумеровані копії документів можна завіряти на останньому аркуші: ВС

Засуджений оскаржив такі рішення в касації.

Колегія суддів Кримінального суду ВС закрила касаційне провадження, вказавши таке.

Відповідно до ч. 6 ст. 539 КПК, право на оскарження ухвали суду про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, обмежується можливістю її перегляду в апеляційному порядку, в той час як касаційний порядок оскарження такої ухвали кримінальним процесуальним законом не передбачений.

Згідно з ч. 2 ст. 424 КПК ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом. При цьому, відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК кримінальним провадженням є досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв'язку із вчиненням діяння, передбаченого КК.

З огляду на те, що вирішення судом питань, зазначених у ст. 537 КПК, у тому числі про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком, належить до процесуальних дій, які безпосередньо не пов'язані із вчиненням особою діяння, передбаченого КК, натомість стосується виключно порядку виконання вироку, ухваленого за результатами кримінального провадження, який набрав законної сили, тому відповідні ухвали місцевого й апеляційного судів не перешкоджають кримінальному провадженню та не можуть бути оскаржені у касаційному порядку на підставі ч. 2 ст. 424 КПК.

Відповідну постанову по справі № 756/9514/15-к ВС прийняв 18.03.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Читайте також:

Верховний Суд роз'яснив умови самопредставництва юросіб

Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини