Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Анульовано свідоцтва недобросовісним нотаріусам

Реклама

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату було прийнято рішення про анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю недобросовісним нотаріусам.

Про це повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Водночас вона наголосила, що це скоріше виняток з правил, аніж правило.

За словами пані Оніщук, сьогодні в Україні налічується близько 6500 нотаріусів, які вчиняють нотаріальні дії та здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно та бізнес. Це - високопрофесійні юристи, діяльність яких будується на принципах законності, незалежності, об'єктивності і неупередженості.

А нотаріусів, які порушують закон, насправді не так багато, зауважує пані Оніщук. Проте їм вдалося створити масштабний хаос у системі нотаріату та реєстрації.

«Деякі прізвища нотаріусів стали настільки відомими, що їх стали вживати як синонім до поняття «недобросовісний або чорний» нотаріус. Серед прізвищ нотаріусів, яким ми сьогодні анулювали свідоцтва, є і ті, які провертали наймасштабніші нотаріальні афери в Україні протягом останніх десяти - п'ятнадцяти років. Відчувши смак безкарності, вони віртуозно продавали чужі автомобілі, квартири, будинки, здійснювали найгучніші рейдерські захоплення майна та бізнесу в державних реєстрах. З-поміж цих нотаріусів значились і ті, які були постійними фігурантами численних кримінальних проваджень та «героями» матеріалів і сюжетів, висвітлених у різноманітних журналістських розслідуваннях», - повідомила Ольга Оніщук.

Також Ольга Оніщук зауважила, що Міністерство юстиції зобов'язане реагувати на ті грубі порушення законодавства і шкоду, яку ці особи завдали своїми діями інтересам громадян та державі. Очищення лав нотаріальної спільноти від недобросовісних колег сприятиме збереженню «чистоти» професії та знищенню таких явищ, як рейдерство і шахрайство.

Мін'юст не ставить крапку в питанні очищення нотаріату. За результатами проведених перевірок вже готуються нові подання про анулювання свідоцтв.

Захистити своє майно від дій чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини