Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

АПУ закликає Парламент доопрацювати законопроект про внесення змін до КПК

Реклама

Асоціація правників України звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Дениса Монастирського та народних депутатів України із закликом дооопрацювати законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо вдосконалення правового регулювання кримінального процесу)» №2734 (далі - законопроєкт). Правники надали комплексні пропозиції, які дозволять це зробити.

Нагадаємо, що законопроект було зареєстровано у Парламенті 14 січня 2020 року.

У Відкритому зверненні Асоціації правників України зауважено, що окремі положення законопроекту є прогресивними, однак низка його норм можуть мати наслідком зловживання повноваженнями представників правоохоронних органів, зокрема:

1. Повернення можливості прокурору обирати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання власним рішенням, без суду: «Переконані, що повернення цього повноваження прокурору - це крок назад», - йдеться у тексті звернення.

2. У запропонованих уточненнях до ст. 214 КПК України, яка регламентує початок досудового розслідування, відсутнє визначення «достатніх даних» про обставини злочину. Відповідно до змісту пропозиції до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) будуть вносити виключно їх. Правники наголосили, що таке визначення може вважатися оціночним поняттям, яке слідчий і прокурор трактуватимуть на власний розсуд:

«Крім того, вважаємо за необхідне уточнити, яких видів злочинів стосується можливість допиту свідків і потерпілого, а також затримання, до внесення відомостей».

3. Ініціатива доповнити КПК України ст. 280-1 «Зупинення досудового розслідування у разі не встановлення особи, яка вчинила злочин», дозволить затягувати розгляд проваджень.

4. Можливість продовження строку розслідування неодноразово, якщо до моменту повідомлення особі про підозру неможливо вчасно закінчити слідство. Юристи підкреслили - така норма призведе до нівелювання інституту строків розслідування. Фактично, це означатиме повернення до фактових справ, що будуть розслідуватися роками.

Докладніше із текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН підготувала комплексні рішення АДВОКАТ (для адвоката, помічника адвоката та тих, хто працює з судовими справами); ЮРИСКОНСУЛЬТ (для inhouse юриста і адвоката, який працює у невеликій компанії), ЮРИСКОНСУЛЬТ ПРОФ (для фахівців юридичного департаменту великих компаній), ПАРТНЕР (для партнера, старшого юриста та юриста юридичних компаній). Оберіть зручне рішення саме для вас!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини