Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Під час карантину вчителі мають отримувати зарплату

Реклама

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася, керівники закладів освіти та органи освіти та місцевого самоврядування приймають рішення про зупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Проте через те, що заняття в закладах загальної середньої освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися зарплата.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. З повним текстом Інструкції можна ознайомитися, замовивши тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП.

Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між МОН і ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої зарплати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), забезпечити із розрахунку зарплати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

На цьому акцентувало увагу управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Перевірити заклад освіти на благонадійність можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

Прийнято Закон про повну загальну середню освіту

Молодим вчителям у новому році виплатять по 21 тис. грн

Учителі оберуть самі, де підвищувати кваліфікацію

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини