Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада планує розвантажити місцеві суди загальної юрисдикції

Реклама

Народні депутати підтримують законодавчу ініціативу, направлену на забезпечення дотримання розумних строків при здійсненні кримінального провадження в суді першої інстанції щодо особливо тяжких злочинів та поліпшення якості роботи місцевих судів загальної юрисдикції.

Відповідний законопроект № 2456 про внесення змін до КПК України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів було прийнято в першому читанні за основу на вечірньому засіданні Парламенту 14 січня 2020 року. Це рішення підтримало 312 народних обранців. З повним текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Проект спрямований на розвантаження судів від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів. Як очікується, це дасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв'язку із неможливістю сформувати колегію суддів.

Проектом вносяться зміни до ч. 2 ст. 31 КПК. Зміни передбачають:

- зменшення кількості кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше 10 років, запропоновано передбачити злочини, за які передбачається покарання більше 12 років;

- розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше 12 років, колегіально судом у складі трьох професійних суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Також передбачено, що кримінальні провадження, які на день набрання чинності цим Законом (у разі його прийняття) перебувають у провадженні колегії суддів, залишаються у провадженні цих колегій до завершення провадження в суді першої інстанції.

Знайти адвоката, що спеціалізується на кримінальному праві, можна в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини