Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни до КЗпП загрожують праву на працю - АПУ

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/191747_zmni-do-kzpp-robotodavtsyam-khochut-dati-blshe-pdstav-dlya-zvlnennya-pratsvnika

Комітет Асоціації правників України з трудового права звернувся до Верховної ради України щодо змін, які передбачені законопроектом «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав звільнення» (реєстр. № 2584). Зазначене значно змінює порядок розірвання трудового договору та створюють загрози реалізації прав громадян на працю.

Комітет АПУ підтримує ідею реформи трудового законодавства та осучаснення підходів. А саме: на часі важливим є розроблення нового кодифікованого акту про працю, який би забезпечив комплексне і системне регулювання. Тому Комітет пропонує долучити потенціал правників, які об'єднані інтересами у сфері трудового права, до розробки проекту Трудового кодексу чи іншого кодифікованого акту.

Законопроект передбачає істотне розширення підстав для припинення трудового договору, що може мати позитивний вплив на адміністрування кадрової роботи. Але - цінність антидискримінаційних положень законопроекту розвінчується непропорційним зниженням рівня гарантій права на працю. Одне іншому не повинно заважати.

Скасування чинної редакції ст. 43, 43-1 КЗпП та внесення змін до ст. 247 КЗпП утворює ситуацію правової невизначеності, оскільки законопроектом не вносяться зміни до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Суттєво зменшуються гарантії збереження робочого місця, встановлені для вагітних жінок і матерів дітей віком до 3-х років.

Комітет АПУ вважає, що формулювання змін та пропозицій потребують доопрацювання та комплексного уточнення. Оскільки, зазначені зміни, хоч і підкріплені метою покращення інвестиційної привабливості України, є дуже суперечливими. Вони можуть спричинити соціальні конфлікти та зростання кількості трудових спорів. Відтак, Комітет АПУ з трудового права просить повернути законопроект № 2584 на доопрацювання та провести широке громадське обговорення запропонованого документу.

Наголошуємо, що правники АПУ, готові долучитися до такого обговорення і надати пропозиції, спрямовані на удосконалення трудового законодавства, а також долучитися до розроблення проекту Трудового кодексу.

Текст звернення за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини