https://ips.ligazakon.net/document/view/T190113?docId=T190113&productAlias=ips_web |
20 листопада 2019 року прокуратура припиняє функцію досудового розслідування, однак продовжує здійснювати процесуальне керівництво у розслідуванні, тобто організацію і координацію досудового слідства.
Усі незавершені розслідування передаються відповідно до кваліфікації до ДБР, НАБУ, СБУ тощо. Разом з цим повноваження прокурорів виконувати процесуальні дії в межах розслідувань забезпечить їхню безперервність.
З утворенням у ДБР спеціалізованого управління та переходу до нього слідчих матеріали проваджень будуть направлені їм для подальшої роботи над розслідуваннями.
У ГПУ нагадали, що досудове розслідування здійснювалось прокуратурою тимчасово. Ця функція прокуратурі не притаманна і не входить до її функцій згідно з Основним Законом і Законом «Про прокуратуру». У Перехідних положеннях Конституції і КПК зазначається, що до створення Державного бюро розслідувань повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі прокуратури, а після початку його роботи - мають завершити розслідування у визначений строк або вирішити питання про доручення його здійснення іншим органам досудового розслідування.
Найголовніше про реформу органів прокуратури можна знайти в окремому сюжеті, який для вас зібрала ЮРЛІГА.
З нормативно-правовими актами, що стосуються реформи прокуратури, можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Для цього вам варто замовити тестовий доступ.
Якщо вам знадобиться допомога юриста, знайти його можна в Національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK.