Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності Закон про початок роботи ВАКС

Реклама

22 вересня набув чинності Закон № 100-IX щодо початку роботи антикорупційного суду, прийнятий 18 вересня.

Поширено підсудність Вищого антикорупційного суду (апеляційної палати, слідчих суддів) на кримінальні провадження, відомості за якими в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесені:

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189057_peremoga-zapratsyuvav-vishchiy-antikoruptsyniy-sud

1) з 22 вересня;

2) до 22 вересня, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

З 22 вересня у провадженнях, досудове розслідування яких здійснюється НАБУ або закінчено прокурорами САП:

1) слідчі судді припиняють приймати до розгляду клопотання та скарги, а суди першої інстанції - обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та про звільнення від кримінальної відповідальності. Клопотання та обвинувальні акти подаються до ВАКС;

2) суди апеляційної інстанції припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги;

3) клопотання та скарги, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті до 22 вересня, передаються до ВАКС;

4) якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до 22 вересня, провадження передаються до ВАКС;

5) судові рішення, ухвалені до 22 вересня, оскаржуються за правилами підсудності, передбаченими КПК;

6) заяви про перегляд за нововиявленими обставинами судових рішень, ухвалених судами першої та апеляційної інстанцій до 22 вересня, подаються до ВАКС.

Об'єднані в одному провадженні матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень, серед яких є провадження, підсудні ВАКС, судове провадження здійснює Вищий антикорупційний суд, якщо виділення в окреме провадження, які не віднесені до його підсудності, може негативно вплинути на повноту судового розгляду.

При зміні обвинувачення в суді під час розгляду справи ВАКС таке кримінальне провадження продовжує розглядати ВАКС. Якщо суд вийде за межі висунутого обвинувачення, провадження продовжує розглядатися як таке, що підсудне Вищому антикорупційному суду.

Відповідні зміни внесено і в перехідні положення Кримінального процесуального кодексу.

Також читайте, чим займається Вищий антикорупційний суд

Слідкувати за розглядом справ у Вищому антикорупційному суді можна за допомогою сервісу "Розклад засідань", реалізованому у VERDICTUM. Переконатись у зручності системи можна, замовивши тестовий доступ.

Як вже писала ЮРЛІГА, ВАКС розпочав роботу 5 вересня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини