Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати не скасували "правки Лозового": проект відправлено на повторне читання

19 вересня 2019, 18:11
491
0
Реклама

Сьогодні, 19 вересня 2019 року народні депутати відправили на повторне читання проект Закону № 1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства", яким, зокрема, пропонується скасування "правок Лозового", що стосувалися строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскаржувати повідомлення про підозру.

З тестом законопроекта можна буде ознайомитись у модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188942_zelenskiy-proponu-dozvoliti-proslukhovuvati-nardepv--vdmniti-pravki-lozovogo

Законопроектом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу та пов'язані із цим зміни до Законів:

- "Про статус народного депутата України";

- "Про Національне антикорупційне бюро України";

- "Про судову експертизу";

- "Про радіочастотний ресурс України";

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій".

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189151_nardepi-pdtrimali-skasuvannya-pravok-lozovogo

Законопроектом, зокрема, передбачається надати Національному антикорупційному бюро та Державному бюро розслідувань право самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

Документом також передбачається вилучення із КПК та Закону "Про статус народного депутата" норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

У другому читанні нардепи врахували правки щодо строків досудового розслідування.

Так, досудове розслідування повинно бути закінчено (ст. 219):

1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 КПК. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому ст. 290 Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.

Загальний строк досудового розслідування при об'єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому ст. 217 цього Кодексу, визначається:

1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;

2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.

Обрахований відповідно до частини четвертої цієї статті загальний строк досудового розслідування в об'єднаному кримінальному провадженні визначається прокурором, зазначеним у частині четвертій ст. 295 Кодексу, про що ним виноситься відповідна постанова. У разі необхідності одночасно з обрахуванням загального строку в об'єднаному кримінальному провадженні може бути вирішено питання його продовження».

Відповідно до нормативного акту (з урахуванням правок) Закон (у разі його прийняття) набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пп. 26 п. 1, п. 3 р. І цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2020 року, та крім п. 6 р. І цього Закону, який набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини