Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Після скасування монополії громадян в судах захищатимуть некваліфіковані аматори - НААУ

Реклама

Національна асоціація адвокатів України вважає, що можливість будь-якого громадянина бути представником іншої особи в суді (що пропонується президентським законопроектом № 1013) є кроком у архаїчне минуле, від якого Україна свого часу позбавилася.

НААУ наголошує, що може бути знищена система правосуддя в Україні, оскільки після прийняття законопроекту № 1013 "громадян України в судах захищатимуть некваліфіковані аматори, які, здебільшого, не тільки не мають фахової юридичної освіти, але й не мають уявлення про систему і засоби українського права, а особу, яка оманним шляхом під приводом надання послуг правового захисту витягнула з пенсіонера, багатодітної матері, особи з інвалідністю і зникла, не можна буде притягнути до відповідальності".

Крім того, в асоціації зазначають, що законопроект №1013 ставить під загрозу виконання Україною міжнародних зобов'язань, які вона взяла на себе, змінивши Конституцію в 2016 році в частині виключного права адвокатів на представництво в судах. Зміни були схвалені Венеціанською комісією.

Саме тому НААУ просить Президента та народних депутатів зняти з розгляду законопроект №1013, створити робочу групу і провести широке обговорення із представниками асоціації та усією правничою і науковою спільнотою, залучивши Комісію з питань правової реформи при Президентові України. Також НААУ просить залучити до оцінки законопроекту Венеціанську комісію.

НААУ сподівається, що нова влада почує адвокатську спільноту і не позбавить громадян України професійної правової допомоги адвокатів.

З повним текстом звернення можна ознайомитись на сайті НААУ.

Як вже писала ЮРЛІГА, ВР направила законопроект про скасування адвокатської монополії в КСУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини