Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінсоцполітики планує виплачувати допомогу підприємцям-початківцям

Реклама

Мінсоцполітики винесло на громадське обговорення проект наказу "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності".

Цей порядок визначає процедуру, умови надання допомоги по безробіттю, механізм обчислення регіональними та базовими центрами зайнятості, а також філіями регіональних центрів зайнятості державної служби зайнятості страхового стажу.

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою за формою, наведеною в додатку 1 до цього порядку.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку - не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.

Розмір допомоги по безробіттю визначатиметься на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування залежно від:

- страхового стажу;

- заробітної плати (доходу);

- а у разі відсутності цих відомостей - довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором), виданих особі роботодавцем, військовим комісаріатом, де така особа перебувала на обліку, військовою частиною, органом, де особа проходила службу.

Допомога по безробіттю за календарний місяць не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на відповідний рік, і не може бути меншою від мінімального розміру, встановленого правлінням Фонду.

Нагадуємо, зараз розмір прожиткового мінімуму встановлюється Законом про Держбюджет на відповідний рік. Дізнатися його розмір можна в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної, становить шість або більше місяців, допомога по безробіттю визначатиметься у відсотках до її середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу:

- до 2 років - 50 %;

- від 2 до 6 років - 55 %;

- від 6 до 10 років - 60 %

- понад 10 років - 70 %.

Залежно від тривалості безробіття допомога зменшуватиметься і виплачуватиметься у відсотках до визначеного розміру:

- перші 90 календарних днів - 100 %;

- протягом наступних 90 календарних днів - 80 %;

- надалі - 70 %.

Внутрішньо переміщеній особі, у разі відсутності документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається тривалістю 180 календарних днів протягом двох років з дня її призначення в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду.

Крім того, особа може отримати одноразову допомогу для відкриття підприємницької діяльності.

Для цього безробітний подає до центру зайнятості такі документи:

- заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово;

- бізнес-план.

Виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі:

- закінчення строку її виплати (з наступного дня після закінчення строку виплати);

- припинення реєстрації безробітного з підстав, передбачених Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу;

- призначення допомоги по вагітності та пологах (з дня набуття права на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами відповідно до медичної довідки).

У разі підтвердження порушення строку відвідування безробітним центру зайнятості з поважних причин рішення про припинення виплати допомоги по безробіттю скасовується.

Поновлення виплати та розрахунок залишку від загальної тривалості виплати допомоги по безробіттю здійснюються в межах дворічного періоду з дня:

- перереєстрації безробітного;

- наступного після закінчення періоду отримання допомоги по вагітності та пологах.

Обговорення проекту наказу триватиме з 16 липня до 16 серпня 2019 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини