Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зеленський оновив положення про військову службу під час воєнного стану

Реклама

Президент уніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.

Відповідний Указ № 524/2019 В. Зеленський підписав 16 липня 2019 року.

Зміни стосуються відповідних положень про воєнний стан. Зокрема, у разі введення воєнного стану та утворення військових адміністрацій населених пунктів, районних, обласних військових адміністрацій для формування військових адміністрацій до них відряджатимуть військовослужбовців для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки. Таких військовослужбовців залишатимуть на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється згідно з переліком посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, та переліком посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими Президентом за поданням начальника Генштабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.

Відрядження військовослужбовців до військових адміністрацій із залишенням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами по особовому складу начальника Генштабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.

Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, відповідні військові адміністрації письмово повідомляють Генштаб Збройних Сил України.

За погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях та направляються у його розпорядження в разі:

- припинення або скасування воєнного стану;

- завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки;

- невиконання військовослужбовцем обов'язків за займаною посадою.

За потреби начальник Генштабу - Головнокомандувач Збройних Сил України може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальника військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

Після повернення в розпорядження Генштабу Збройних Сил України військовослужбовці продовжують проходити військову службу або звільняються з військової служби в установленому порядку.

Указ набере чинності з дня опублікування.

Дізнатися про набрання чинності Указом можна в модулі "Календар юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Відчуйте всі переваги ІПС ЛІГА:ЗАКОН , скориставшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини