Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РАУ дозволила адвокатським об'єднанням залучати самозайнятих адвокатів, але тільки за договором

Реклама

У випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності адвокатського об'єднання, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та Статуту відповідного адвокатського об'єднання.

Такий висновок міститься у рішенні РАУ від 12 квітня 2019 року № 33 «Про затвердження роз'яснення щодо укладення договору між адвокатським об'єднанням та іншим адвокатом, який є самозайнятою особою». РАУ прийняла відповідний документ з огляду на таке.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187546_advokatam-ne-rekomendovano-zayavlyati-v-sud-vimogu-pro-styagnennya-gonoraru-uspkhu

У Цивільному кодексі зазначено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Одною з загальних засад цивільного законодавства є свобода договору. Тобто цивільним законодавством не передбачено обов'язковість укладення конкретного виду договору.

Таким чином, це питання вирішується за домовленістю між адвокатом та адвокатським об'єднанням.

В свою чергу, договір, укладений між адвокатом та адвокатським об'єднанням не повинен суперечити чинному законодавству України.

Як вже писала ЮРЛІГА, РАУ вимагає не брати до уваги рейтинги адвокатських фірм при закупівлі правничих послуг.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини