Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РАУ вимагає не брати до уваги рейтинги адвокатських фірм при закупівлі правничих послуг

Реклама

Рада адвокатів України вважає недопустимим використання рейтингів адвокатів, адвокатських об'єднань/бюро при проведенні процедури публічних закупівель професійної правничої (правової) допомоги.

Відповідне роз'яснення затверджено рішенням РАУ від 12 квітня № 47.

Рада адвокатів України наголошує на неприпустимості практики, коли послуги з надання професійної правничої допомоги закуповуються лише в учасників рейтингу приватних видань, "об'єктивність яких неможливо встановити".

В РАУ вважають, що рейтинги формуються неуповноваженими суб'єктами, із незрозумілою вибіркою кола потенційних учасників, не охоплюють всього зрізу адвокатів, адвокатських бюро та об'єднань. Разом з тим, всі адвокати мають право брати участь у процедурі закупівлі правничої допомоги.

"Дані рейтинги відображають суб'єктивний підхід до його формування, що пов'язано не з критерієм відбирання за якістю, а із критерієм фінансової спроможності учасників, який відображає, який бюджет учасники платять за рекламу, оскільки рейтинги організовуються приватними фірмами (видавництвами) з метою надання послуг щодо рекламування тієї чи іншої компанії, адвокатського бюро, адвокатського об'єднання і окремих адвокатів. Найчастіше головною умовою потрапляння певного учасника до будь-якого із зазначених рейтингів, є необхідність заповнити анкету видавництва чи громадської організації, що проводять відбір для рейтингування, та сплатити вступний благодійний внесок або виписати собі дане видання чи стати членом вказаної громадської організації", - йдеться в роз'ясненні органу адвокатського самоврядування.

Таким чином, РАУ вважає, що рейтингування є дискримінаційним критерієм в процедурі публічних закупок.

Як вже писала ЮРЛІГА, адвокатам не рекомендовано заявляти в суді вимогу про стягнення гонорару успіху; адвокати зобов'язані сплачувати ЄСВ, навіть якщо внесок вже сплатив роботодавець

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини