Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До засуджених жінок під час медобстежень і пологів заборонили використовувати заходи фізичного впливу

Реклама

Мін'юст актуалізував Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

Відповідний наказ від 13 червня 2019 року № 1756/5 Міністерство зареєструвало на наступний день.

https://ips.ligazakon.net/document/view/re32462?docId=re32462&productAlias=ips_web

У Правилах оновлено другий розділ, в якому встановлюватиметься, окрім основних прав та обов'язків засуджених в установах виконання покарань, правовий статус засуджених. У розділі визначається, що засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією, за винятком обмежень, визначених Кримінально-виконавчим кодексом (КВК), законами України і встановлених вироком суду.

Правовий статус засуджених визначається законами України, а також КВК, виходячи з порядку та умов виконання та відбування конкретного виду покарання. Правовий статус засуджених іноземців або осіб без громадянства визначається законами, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою. Дискримінація засуджених за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняється.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186105_yak-otrimati-nformatsyu-z-restru-zasudzhenikh-ta-vzyatikh-pd-vartu

Засуджені матимуть право також на вільний вибір і допуск священнослужителя для відправлення релігійних таїнств і обрядів, за винятком обмежень, передбачених КВК.

Засуджені іноземці матимуть право підтримувати зв'язок з дипломатичними представництвами і консульськими установами своїх держав. Особи без громадянства, а також громадяни держав, що не мають дипломатичних представництв або консульських установ в Україні, - з дипломатичними представництвами держави, яка взяла на себе охорону їхніх інтересів, або міжнародними органами чи організаціями, які здійснюють їх захист.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180454_zasudzhen-zmozhut-oformiti-sotsalnu-dopomogu

Засуджені до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, зобов'язані працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

Телефонні розмови проводитимуться за рахунок засудженого під контролем представника адміністрації установи виконання покарань протягом дня у вільний від роботи час і поза часом, передбаченим для приймання їжі та безперервного сну. За необхідності та за погодженням з адміністрацією установи виконання покарань телефонну розмову може бути надано у будь-який час.

У Правилах оновлено розділ щодо господарського обслуговування у виправних колоніях максимального рівня безпеки та призначення днювальних в установах виконання покарань. Установлено, що у виправних колоніях максимального рівня безпеки роботи з господарського обслуговування виконуються засудженими, які згідно зі статтею 89 КВК направлені зі слідчого ізолятора для виконання таких робіт. Засуджені, призначені для виконання робіт з господарського обслуговування, формуються в одне відділення соціально-психологічної служби. Їхні обов'язки визначить начальник установи виконання покарань. Таким засудженим оформлюються санітарні книжки з відміткою про проходження медичного огляду.

Для одержання медичної допомоги, якщо така допомога не може бути надана медичною частиною (лікарняним закладом), за наявності відповідного висновку лікаря цієї частини засудженим, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних колоніях, дозволяються короткочасні виїзди за межі колонії на території України у порядку, визначеному Інструкцією про порядок надання засудженим короткочасних виїздів за межі установ виконання покарань.

Заборонили застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до жінок під час медичних обстежень, переймів, пологів та після народження дитини. У визначених КВК випадках застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та вогнепальної зброї до таких осіб дозволяється винятково з дозволу лікаря.

Засудженим жінкам, які сумлінно ставляться до праці (у разі її наявності) і додержуються вимог режиму, постановою начальника виправної колонії за погодженням із спостережною комісією дозволять проживати за межами виправної колонії на час звільнення від роботи у зв'язку з вагітністю і пологами, а також до досягнення дитиною трирічного віку.

Засуджені жінки, які завагітніли або народили дітей під час відбування покарання (крім засуджених до позбавлення волі на строк більше 5 років за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини), які мають сім'ю або родичів, що дали згоду на спільне з ними проживання або які мають можливість самостійно забезпечити належні умови для виховання дитини, за поданням адміністрації установи виконання покарань і спостережної комісії звільняються судом від відбування покарання в межах строку, на який згідно із законом жінку може бути звільнено від роботи у зв'язку з вагітністю, пологами і до досягнення дитиною трирічного віку.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Знайти всі необхідні шаблони заяв та інших документів, які можуть стати у пригоді особам, що перебувають в установах виконання покарань, можна в модулі "Типові договори та шаблони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини