Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мобілізованим мають виплатити компенсацію за невикористану відпустку: зразкове рішення

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу № 620/4218/18 (провадження № Пз/9901/4/19) про виплату грошової компенсації за неотриману через мобілізацію додаткову відпустку.

Доцільність розгляду цієї справи як зразкової обґрунтовано необхідністю формування єдиної судової практики вирішення даної категорії справ, оскільки в провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду перебуває 13 типових справ.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184933_pererakhunok-vyskovo-pens-zrazkove-rshennya?_ga=2.56270249.307701733.1558336000-806621307.1521101837

Позивач просив визнати протиправною бездіяльність Військової частини щодо ненарахування та невиплати йому грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби, а також зобов'язати ВЧ нарахувати та виплатити таку компенсацію.

Рішенням від 16 травня 2019 року суд задовольнив вимоги в повному обсязі, зазначивши, що припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку.

Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.

Відповідно до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв`язку з мобілізацією, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється об`єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об`єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.

Також згідно з вищезазначеним Законом у рік звільнення військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

Верховний Суд зазначає, що норми Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не обмежують та не припиняють право учасника бойових дій на отримання у рік звільнення виплати грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки, право на яку набуто під час проходження військової служби в особливий період з моменту оголошення мобілізації.

Повідомляємо, що в інформаційно-правових системах «ЛІГА:ЗАКОН» за допомогою «Калькулятора відпусток» можна розрахувати тривалість відпустки для п'ятиденного робочого тижня з урахуванням святкових днів.

Нагадаємо, КАС ВС ухвалив ряд зразкових рішень: щодо виплат пенсій переселенцям, навіть якщо вони повернулися на неконтрольовану територію; щодо відмови від ID-паспорта (ВП переглянула цю справу і дозволила українцям оформляти паспорт-книжечку); щодо перерахунку військової пенсії; щодо видачі прокуратурою довідки про зарплату для перерахунку пенсій; щодо незастосування санкцій до платників ЄСВ із зони АТО та інші. Про всі зразкові рішення вже писала ЮРЛІГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини