Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати збираються забезпечити фінансову автономність закладів вищої освіти

Реклама

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Парламенту прийняти за основу два законопроекти щодо фінансової автономії закладів вищої освіти.

Законопроекти № 8529 та № 8530 пропонується розглядати разом, оскільки вони стосуються одного питання - фінансової самостійності закладів вищої освіти.

Законопроектом № 8529 пропонується встановити в Законі «Про вищу освіту», що кошти, отримані закладом за платні послуги у сфері вищої освіти та пов'язаних з нею інших сферах діяльності, не включаються до спеціального фонду бюджетів і кошторису. Керівники закладів вищої освіти розпоряджаються отриманими коштами виключно в межах забезпечення статутної діяльності відповідних закладів. Залучення додаткових джерел фінансування від надання платних послуг не тягне за собою зниження державних та місцевих нормативів фінансування та розмірів фінансування, передбачених у відповідних бюджетах.

Цей законопроект системно пов'язаний з проектом № 8530 «Про внесення змін до статті 13 Бюджетного кодексу щодо коштів закладів вищої освіти», яким пропонується визначити, що кошти, отримані від надання платних послуг, не відносяться до тих власних надходжень бюджетних установ, які отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.

На випадок розміщення таких коштів, не поширюється вимога Бюджетного кодексу України щодо недопущення створення позабюджетних фондів органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами.

Заборона відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів (включаючи власні надходження бюджетних установ) органами державної влади, органами влади АР Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не поширюється, зокрема, на випадок розміщення коштів на поточних та вкладних (депозитних) рахунках.

Разом з тим, Головне науково-експертне управління за результатами розгляду у першому читанні обидва законопроекти рекомендувало повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Основною причиною цього стала невизначеність правового статусу позабюджетного фонду для розміщення коштів від надання платних послуг у сфері вищої освіти та пов'язаних з нею інших сферах; встановленням напрямів та порядку використання його коштів; механізму контролю за використанням таких коштів, що в процесі правозастосування може призвести до зловживань.

Знайти всі актуальні законопроекти та пояснювальні записки до них ви легко зможете в модулі "Законопроекти" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини