Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінено порядок підвищення кваліфікації адвокатів

Реклама

Рішенням Ради адвокатів України від 14 лютого 2019 року № 20 затверджено нову редакцію порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.

Підвищувати кваліфікацію зобов`язані як адвокати, так і помічники адвокатів, які здійснюють свою діяльність у відповідності до Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Не потрібно підвищувати кваліфікацію особам, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено. Однак, адвокати, діяльність яких було зупинено на рік і більше, зобов'язані протягом трьох місяців пройти спеціальні курси підвищення кваліфікації за програмою та у порядку, розробленими Вищою школою адвокатури НААУ

Підвищення кваліфікації адвокатів спрямовано на:

- зміцнення їх правових навичок;

- підвищення рівня усвідомлення ними правил адвокатської етики;

- підвищення рівня усвідомлення прав людини та основоположних свобод;

- навчання повазі до прав та інтересів клієнтів;

- навчання захисту прав клієнтів і сприянню їхньому здійсненню;

- навчання сприянню належному здійсненню судочинства та реалізації права на справедливий суд;

- заохочення до участі у наданні безоплатної правової допомоги;

- інше поглиблення, розширення й оновлення їх професійних знань, вмінь та навичок.

Актом встановлено коло суб'єктів, які здійснюють організацію підвищення кваліфікації та їх повноваження.

Операторами процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні є всі органи адвокатського самоврядування, включаючи Національну асоціацію адвокатів України та Вищу школу адвокатури.

Вища школа адвокатури також виконує такі функції:

- інформує адвокатів, помічників адвокатів та стажистів з питань підвищення кваліфікації;

- узагальнює інформацію про всі заходи з підвищення кваліфікації адвокатів по всій Україні;

- здійснює контроль за якістю та організацією процесу підвищення кваліфікації адвокатів та помічників адвокатів в Україні.

Всі оператори підвищення кваліфікації адвокатів зобов'язані виконувати обов'язки, що встановлені адміністратором підвищення кваліфікації адвокатів для операторів.

Адміністратором процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні є Вища школа адвокатури.

Для цілей контролю за якістю організації процесу підвищення кваліфікації сторонніми операторами Вища школа адвокатури організовує роботу ревізорів. Ревізорам надається допуск до усіх акредитованих заходів з підвищення кваліфікації без будь-яких обмежень.

Положенням встановлено вимоги щодо підвищення кваліфікації адвокатів.

Адвокати зобов'язані:

- в перший рік діяльності пройти Модульну програму "Молодий адвокат", яку розробляє та реалізовує Вища школа адвокатури НААУ;

- в перші три роки - підвищувати кваліфікацію на рівні 16 годин на рік.

Всі інші адвокати повинні підвищувати кваліфікацію на рівні 10 годин на рік.

Протягом звітного року (з 1 січня по 31 грудня) кожного року адвокат повинен набрати необхідну кількість залікових балів. У разі недостатньої кількості балів в заліковій картці адвоката Вища школа адвокатури зобов'язана проінформувати раду адвокатів регіону та відповідну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури регіону про порушення даного Порядку.

Якщо адвоката притягнуто до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики, КДКА або ВКДКА можуть зобовязати адвоката пройти спеціалізоване додаткове підвищення кваліфікації з питань адвокатської етики у Вищій школі адвокатури. Копія відповідного рішення направляється до Вищої школи адвокатури. Адвокат зобов'язаний пройти таке навчання протягом трьох місяців з дати винесення рішення комісією. Порушення адвокатом порядку навчання без поважних причин вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування, тобто дисциплінарним проступком.

У разі тривалої (понад трьох місяців) втрати працездатності або з інших поважних причин, за відповідною заявою адвоката та за рішенням ради адвокатів регіону адвокат може бути звільнений від обов'язку підвищення кваліфікації протягом періоду оцінювання повністю або частково. Копія такого рішення ради адвокатів регіону направляється до ВША.

Адвокатам, які виконали вимоги щодо підвищення кваліфікації, Вищою школою адвокатури видається електронний сертифікат про підвищення кваліфікації (направляється на електронну адресу адвоката) з відповідним внесенням такої інформації до ЄРАУ. Форма сертифіката затверджується Вищою школою адвокатури НААУ.

Як раніше писала ЮРЛІГА, в правила адвокатської етики введено принцип чесності та добропорядності.

Дізнавайтеся про усі зміни в документі з моменту їх появи у системі завдяки інструменту "Контроль документа" в модулі "Законодавство України" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини