Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав Закон про кримінальні проступки

Реклама

Петро Порошенко схвалив розподілення кримінальних правопорушень на кримінальні проступки та злочини. Останні, у свою чергу, поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення досудового розслідування окремих категорій карних правопорушень" (проект № 7279-д) підписано Президентом 19 квітня.

Закон визначає кримінальний проступок як діяння (дію або бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян [актуальний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян можна дізнатись в модулі "Довідники" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН"] або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Також планується звільняти від кримінальної відповідальності особи, яка вперше вчинила кримінальний проступок чи необережний злочин незначної тяжкостіокрім корупційних кримінальних правопорушень. Правопорушник повинен щиро покаятися, активно сприяти розкриттю злочину і повністю відшкодувати завдані збитки або усунути завдану шкоди.

Решта змін до КК стосуються певних особливостей, пов'язаних з інститутом кримінальних проступків, зокрема, закріплення вимог про те, що особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Нагадаємо, Закон було прийнято з техніко-юридичними правками . Остаточний текст акту буде відомий після офіційного опублікування і буде доступний в модулі "Законодавство" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН", який дає змогу порівняти чинну , майбутні і попередні редакції.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини