Сьогодні, 19 березня, набрала чинності постанова Кабміну № 710, прийнята ще 18 липня 2018 року якою вносяться зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/165090_goszemkadastr-pereshel-na-tekhnologiyu-blockchain |
Постановою, зокрема, запроваджується онлайн-моніторинг усіх видів заяв, що опрацьовуються у Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу нададуть заявнику можливість контролювати стан готовності необхідних документів та отримувати актуальну інформацію про можливість їх отримання у відповідному Центрі надання адміністративних послуг.
Для пошуку стану та результату розгляду кожного окремого звернення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру створюються та функціонують відповідні веб-сервіси.
Для пошуку звернення за допомогою веб-сервісу застосовуються:
- реєстраційний номер звернення;
- кадастровий номер земельної ділянки;
- обліковий номер об'єкта Державного земельного кадастру;
- номер витягу, викопіювання або довідки з Державного земельного кадастру.
Інформація про стан та результат розгляду кожного окремого звернення оновлюватимуть на офіційному веб-сайті Держгеокадастру не рідше одного разу на добу із зазначенням дати та часу останнього оновлення.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182628_dyut-vimogi-u-sfer-elektronnikh-dovrchikh-poslug |
Фізичні та юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, отримали можливість подати заяву та необхідну документацію через розробника відповідної документації із землеустрою, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника. Такі документи подаються в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису сертифікованого інженера-землевпорядника.
Крім того, встановлено строк надання викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану) - три робочі дні з дня отримання заяви про надання відомостей з Державного земельного кадастру.
Отримати викопіювання зможе будь-яка фізична або юридична особа за умови її ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи. Раніше таке право мали тільки обмежений перелік осіб.
Контролювати реєстраційні дії щодо своєї землі можна за допомогою зручного сервісу SMS-маяк Земля, який дозволяє оперативно дізнатися про початок та хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок.