Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робітнику, що не виконує норми праці, можуть не платити мінімальну зарплату

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді позову про стягнення заборгованості із виплати заробітної плати зробив висновок, що для отримання навіть мінімальної зарплати робітник має виконати норми праці.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182336_za-cherguvannya-na-svyata-oplata-ne-peredbachena

У постанові від 11 лютого у справі  № 736/675/17  роз'яснено, що оплата праці не нижче рівня мінімальної заробітної плати не є безумовною гарантією та вимагає від працівника виконання норми праці.

Всі судові рішення за темою заробітної плати можна знайти у Verdictum, а розмір МЗП зручно відстежувати в модулі "Довідники" ІПС "ЛІГИ:ЗАКОН". Також в ІПС "ЛІГИ:ЗАКОН" реалізовано калькулятор розрахунку суми індексації зарплати.

ВС погодився з нижчими судами щодо відсутності підстав для стягнення з підприємства на користь доярки заробітної плати за листопад 2004 року у розмірі 48,76 грн. оскільки позивачка не довела, що у зазначений місяць повністю виконала місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) та має право на отримання заробітної плати у більшому розмірі ніж їй виплачено. При цьому, документи, на підставі яких позивачу виплачена у листопаді 2004 року заробітна плата саме у розмірі 188,24 грн відповідач не має можливості надати у зв'язку із закінчення терміну їх зберігання та знищенням.

"Доводи касаційної скарги про те, що відповідач не повідомив її у передбачений законом строк про запровадження на підприємстві нових норм праці та зміну існуючих не мають значення для розгляду цієї справи, оскільки у будь-якому випадку розмір мінімальної заробітної плати не є безумовною гарантією та вимагає від працівника виконання норми праці", - вважає ВС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини