Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За неякісні звіти експертні організації у сфері будівництва позбавлять статусу

Реклама

Мінрегіон посилив відповідальність експертних організацій. Відтепер за неякісну підготовку та надання експертних звітів вони можуть бути позбавлені свого статусу.

Відповідні зміни затверджено наказом Мінрегіону від 31 жовтня 2018 року № 288 "Про внесення змін до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 серпня 2017 року № 204".

Від якості експертизи на стадії проектування та будівництва об'єктів залежить безпека майбутніх будівель. Для підвищення якості розроблення проектної документації необхідно підвищувати професіоналізм експертів та їх відповідальність у наданні експертних звітів. Для цього Мінрегіон удосконалив критерії, яким мають відповідати експертні організації.

Наказом установлено, що одним із головних критеріїв, яким мають відповідати експертні організації, є дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльності, ДБН, стандартів та інших нормативних актів при підготовці та наданні експертних звітів. Відповідно до цього критерію Держархбудінспекція здійснюватиме перевірки експертних організацій щодо дотримання цих вимог у наданих ними звітах.

Наказ набрав чинності 21 грудня 2018 року.

Нагадуємо, про нові ДБН-2018 можна прочитати в аналітичному виданні ЮРИСТ&ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини