Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд пояснив, чому Управління не має право змінювати дату запланованої ДФС перевірки

Реклама

Кіровоградський окружний адміністративний суд при розгляді справи № 1140/2365/18 про скасування наказу Управління ДФС щодо зміни дати проведення документальної планової виїзної перевірки (оскільки на першу перевірку ревізорів не допустили, а наказ оскаржили) застосував до спірних відносин Закон "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Суд вирішив, що Закон поширюється на спірні правовідносини, оскільки податковий контроль є формою державного нагляду у сфері господарської діяльності. Суд зазначив, що спірні відносини регулюються Законом, оскільки ПК  не забороняє контролюючому органу, який складає план-графік перевірок, його коригувати. Разом з тим Закон дозволяє вносити зміни до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) лише стосовно зміни найменування суб'єкта господарювання та виправлення технічної помилки. Такі зміни (коригування) може вносити контролюючий орган, який затвердив план-графік перевірок.

У рішенні від 16 січня [з повним текстом якого можна ознайомитись у Verdictum] суд дав відповідь на питання повноважень коригувати план-графік документальних перевірок платників податків (Державна фіскальна служба чи Головне управління ДФС в області).

Проаналізувавши норми ПК, суд вирішив, що Управління не мало право зупиняти проведення перевірки у зв'язку з оскарженням наказу про її призначення (до якого й були внесені зміни стосовно дати).

Разом з тим, план-графік перевірок може коригуватися територіальними органами Служби згідно з приписами Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Розуміння приписів Порядку, які аналізував суд (коригування Управлінням плану-графіку перевірок стосовно нової дати її проведення у цьому ж році за наявності узгодження Служби), суперечать приписам Закону.

Тому, відповідно до приписів частини 3 статті 7 КАС України не можуть бути застосовані судом, оскільки мають меншу юридичну силу, ніж приписи Закону.

Наказ про зміну дати прийнято Управлінням за відсутності узгодження (затвердження) Служби. Служба мала право затвердити зміни до плану-графіку перевірок у двох випадках (1) зміни найменування суб'єкта господарювання, 2) виправлення технічних помилок), обставини яких відсутні у спірних правовідносинах.

І хоча наказ про зміну дати перевірки є протиправним відповідно до приписів пункту 1 частини 2 статті 2 КАС, суд вирішив його не скасовувати, оскільки той вичерпав свою дію (завершився зазначений строк проведення перевірки).

Ознайомитись з планами перевірок органами держконтролю та дізнатись про алгоритм дій при візиті ревізорів можна за допомогою модуля "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГИ:ЗАКОН. Спробуйте, скориcтавшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини