Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мораторій на продаж землі можуть не продовжити

Реклама

Мінекономрозвитку пропонує Президенту України ветувати Закон, яким подовжується заборона відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2020 року. Закон (проект № 9355-5) було прийнято ВР 20 грудня.

У Міністерстві зазначають, що статтю 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Крім того, ЄСПЛ визнав, що абсолютна заборона продажу або будь-якого іншого способу відчуження земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує положення Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Також Мінекономрозвитку посилається на оцінки Всесвітнього банку та Центру економічної стратегії, згідно з якими введення ринку землі створило б можливості для росту ВВП України, що дозволило б залучати додаткові інвестиції, розвивати сільськогосподарський сектор та забезпечило б додаткові податкові надходження до бюджету.

Зазначимо, скасування мораторію на продаж с/г земель не відкриває ринок землі, оскільки ще не ухвалено Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Актуальні документи та новини в аграрній галузі, зокрема, нормативні документи, ситуації, спеціалізовані форми і бланки, довідники і шаблони договорів, аналітичні матеріали доступні в модулі "Галузі економіки", який входить до складу Інформаційно-правових систем "ЛІГА:ЗАКОН". Для того, щоб ознайомитися з можливостями та наповненням ІПС "ЛІГА:ЗАКОН" детальніше, скористайтеся тестом

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини