Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада припинила договір про співпрацю з РФ

Реклама

Сьогодні, 6 грудня, Верховна Рада прийняла Закон "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією" (президентський проект № 0206).

Зважаючи на збройну агресію Російської Федерації Верховна Рада постановила припинити з 1 квітня 2019 року дію міждержавного договору про дружбу.

Припинення дії Договору звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище нашої держави, що виникли в результаті його виконання до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, Договір був здійснений 31 травня 1997 року, ратифікований 14 січня 1998 року і набув чинності 1 квітня 1999 року. Договір був укладений на 10 років. Його дія автоматично подовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна із сторін письмово не повідомить іншу про бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до спливу чергового десятирічного періоду.

19 вересня набув чинності Указ Президента № 284/2018, яким вводиться в дію рішення РНБО про припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Міністерству закордонних справ України було доручено заявити Російській Федерації про бажання припинити дію Договору та внести Президентові відповідний законопроект.

Російська Федерація була офіційно повідомлена про бажання України припинити Договір 21 вересня 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини